S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Prohlížením našich stránek s jejich používáním souhlasíte. Nastavení cookies můžete kdykoli následně změnit v nastavení vašeho prohlížeče.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3JAK SE SPRÁVNĚ POSTARAT O BATERII V ZAHRADNÍM TRAKTORU BĚHEM ZIMY?JAK SE SPRÁVNĚ POSTARAT O BATERII V ZAHRADNÍM TRAKTORU BĚHEM ZIMY? Věděli jste, že tuhé a mrazivé... arr3JAK SPRÁVNĚ ZALÉVAT V HORKÝCH LETNÍCH DNECH?JAK SPRÁVNĚ ZALÉVAT V HORKÝCH LETNÍCH DNECH? Všichni se v těchto horkých dnech trápíme s otázkou,...

ZBOŽÍ V AKCI

 

 


» Bezpečná práce

Bezpečně s ToolMaxem

Dodržujte bezpečnou práci dodržením jednoduchých pravidel. Nejvíce nehod se stává v domácnosti. Ti, kteří pracují ve svých domovech nebo na zahradě s nástroji, často nedodržují správné zásady a pravidla bezpečnosti jako profesionální řemeslníci při práci. Existuje několik základních jednoduchých pravidel, které vymezují riziko nehod:

Správný nástroj
Nástroje používejte pouze pro použití, pro které jsou určeny. V opačném případě hrozí poškození materiálu a zranění. Před zahájením práce zkontrolujte každý nástroj. Zejména kabel a konektory by měly fungovat, protože úraz elektrickým proudem může způsobit vážné povrchové a vnitřní zranění. U akumulátorového nářadí vždy zkontrolujte stav baterie. Slabý výkon může zapříčinit zaklíněný vrták, který může vést k poranění prstů a rukou. Řezné nástroje by měly být ostré.

Svědomitá práce
Kravata, dlouhé vlasy, prsteny, řetízky a podobně se můžou stát při práci velmi nebezpačnými, myslete na to. Jakékoli úpravy či změny na používaném nářadí provádějte pouze v klidovém stavu. Vrtačku, brusku nebo podobné nářadí držte vždy oběma rukama směřujte pouze směrem od těla.

Správné místo pro všechny základní práce
Nestůjte na pivní bedně, kuchyňském stole a různých boxech v domácnosti. Místo toho zvolte stabilní schúdky, žebříky a lešení k tomu určené, které jsou opatřeny schválení jako GS ("Test bezpečnost") nebo TÜV.

Tělo by mělo být přímo chráněno
Je důležité a závislé na samotné práci, kterou budete provádět a podle toho používat správné ochranné prostředky včetně vhodného oblečení. Je důležitá dodatečná ochrana. Ochranné brýle při práci, jsou důležité zejména při řezání, sekání a broušení. Nezapoměňte na masivní pracovní a bezpečnostní obuv, pracovní zástěru (zvláště při práci s teplem) a rukavice pro práci za vysoké teploty.

Přejeme bezpečnou práci s nářadím od ToolMax.cz